CHILI 330

PEDA CHILI 300

Краток опис на моделот

ПЕДА Мотор  е релативно млад италијански бренд создаден кон средината на последната деценија во градот Верона. Група ентузијасти и обожаватели на скутерите сакаа да ја споделат својата љубов кон двокајлерите со истомисленици низ цела Европа, но на нов, уникатен, достапен за пошироките кругови.

Дизајнирањето на  скутерите е направено во Центарот за дизајн и инженерство ПЕДА, каде покрај горенаведените работи, се занимава и со изградба на единици кои ги исполнуваат највисоките евро стандарди, додека можеме да се пофалиме со нивниот квалитет и моќ. Единствени на пазарот, единиците создадени во лабораториите за истражување PEDA ги задоволуваат желбите дури и на најсложените љубители на скутери.

Скутерите ПЕДА ви овозможуваат сè што ви треба за удобно и безбедно возење на вашите миленици, создадени во земја каде скутерите се возеле од 1948 година.

Проверете зошто ние сме најпродаваната марка и зошто имаме најголем број задоволни клиенти.

Карактеристики
 • кука
 • заден ролбар
 • преден ролбар
 • штитници за раце
 • Заден диск кочници
 • Заден наслон
 • Полнач за мобилен
 • Удобно кожно седиште во еден дел
Peda Chili 300
Локација Куманово
Достапност На залиха
Евиденциски број PD07
Идентификациски број /
Тип на модел off-road
Димензии 2050x1186x1260mm
Тежина 290кg.
Изведба
Мотор Еден цилиндар - 4 тактен со водено ладење
Зафатнина 270.5cc
Дијаметар на клип 72.7*65.2mm
Компресија 10.0:1
Систем за гориво Карбуратор
Палење Електро стартер и на курбла
Систем за ладење Водено
Преносен систем
Трансмисија CVT
Заден пренос со кардан
Суспензија
Предна суспензија двојен амортизер
Задена суспензија еден прилагодив амортизер
Предни (in./cm.) AT24*8-10
Задни (in./cm.) AT24*10-10
Сопирачки
Преден систем за сопирање диск
Тип на рамка предни двојни А раменици
Систем на задно сопирање диск

PEDA Chili 330 ATV - Слики

PEDA Chili 330 ATV - Видео

Информации за контакт

 • ул.Доне Божинов бр.202 1300 Куманово
 • Phone:
  +389 (0) 31 418 165
 • ПОН - ПЕТ 8.00 - 17.00, САБ. ДО 15.00

Побарај понуда

  [stmgdpr "Се согласувам со складирање и ракување со моите податоци од страна на оваа веб-локација."]
  Оваа веб-локација користи колачиња. Со притискање на ОК се сложувате вашите лични податоци да се користат како би се подобрило вашето искуство со прелистување.