500DS

6 490€

VOGE 500DS

Краток опис на моделот

Пламенот за лов на слобода гори длабоко во нас. И ние веруваме исто за вас. Затоа, нашата цел е да го вратиме овој пламен и да ја вратиме страста што ве води секој пат да ги надминувате границите. Оваа филозофија се рефлектира и во нашето лого. Брановите се како набори на облека што треперат кога сте на велосипед. Трите реда претставуваат забава, динамика и слобода, елементи кои играат водечка улога во нашиот вид, додека триаголникот ја симболизира стабилноста на брендот VOGE.

Ние не правиме само мотоцикли. Ние создаваме страст, ја следиме слободата, водиме кон иднината. Заедно

Заедно, возиме.

VOGE Motorcycles е креирана од Loncin Industries Ltd, со цел да доминира во луксузната категорија со мотори од средна големина. Уличните, класичните и авантуристичките мотоцикли со едноцилиндрични и двоцилиндрични мотори во опсег од 300 и 500 кубни сантиметри се достапни во гамата на VOGE, а наскоро истите ќе бидат збогатени и заменети со поголеми мотори. Моторите со извонредни детали, уникатна завршница и склоп на материјали создадени за да се направи разлика и во исто време да биде референтна точка во нивната категорија и пошироко.

Loncin Industries е најголемиот производител на мотори во Кина, со годишно производство од 2,5 милиони мотоцикли, 3 милиони мотори и 150.000 АТВ. Во исто време, тоа е бр.1 компанија во извозот, во единици и во обрт. Со BMW соработува од 2005 година, а стратегиски се здружи со МВ Агуста за изградба на нова серија мотоцикли со средна големина за водечката италијанска компанија.

Карактеристики
 • ABS
 • LED задно светло
 • LED осветлување на светла за позиција
 • LED предно светло
 • LED трепкачи
 • Високо квалитетен состав на АBS пластика
 • Полнач за мобилен
Voge 500DS
Локација Куманово
Достапност На залиха
Евиденциски број VG04
Идентификациски број /
Тип на модел Off-road
Димензии 2115 × 850 × 1390 mm
Тежина 188кg.
Изведба
Мотор Два цилиндра сериски - 4 тактен со водено ладење
Зафатнина-Сила на мотор 471cc -34 KW (46 HP) / 8500 rpm-42.5 Nm / 7000 rpm
Дијаметар на клип 67 × 66.8 mm
Компресија 10.6:1
Систем за гориво Електронско C.D.I.
Палење Електро стартер и на курбла
Систем за ладење Водено
Преносен систем
Трансмисија Мануелна со спојка (6 брзини)
Заден пренос O-ring (ланец)
Суспензија
Предна суспензија Превртена вилушка со дијаметар 41мм - пат 156мм
Задена суспензија Единечен прилагодлив амортизер со лост
Предни (in./cm.) 41мм
Задни (in./cm.) /
Сопирачки
Преден систем за сопирање и обрач 2 диск сопирачки и ABS/ 120 / 70-17
Тип на рамка /
Систем на задно сопирање и обрач Диск сопирачка и ABS/ 160 / 60-17

Voge 300R - Слики

Voge 300R - Видео

Информации за контакт

 • ул.Доне Божинов бр.202 1300 Куманово
 • Phone:
  +389 (0) 31 418 165
 • ПОН - ПЕТ 8.00 - 17.00, САБ. ДО 15.00

Побарај понуда