M150

LINHAI M150

Краток опис на моделот

ЛИНХАИ е првиот производител што произведува АТВ (Сите теренски возила) со само-развиен ECU мотор за водено ладење. Сите возила поседуваат мала потрошувачка на гориво, маланиво на  загадување, безбеден систем за возење, удобен систем за контрола, независна суспензија на предна и задна страна и удобно возачко искуство. Сите возила се стекнаа со сертификати ЕПА / ЕЕЗ. Тие можат да се возат по снежниот пат, мочуриштата, пустини и многу други лоши услови на пат. Тие можат да се користат како воена опрема, за шумска патрола, истражување на терен, слободно време и рекреација.

Одмор! На отворено! Време за уживање. Избор на начин толку лесно сега, Linhai АТВ! Да, тоа е време на Линхахи.
АТВ-услугите што ги нуди Linhai можат да возат во екстремни услови на кој било теренски сообраќај, без да се намалат брзината и притисокот дури и по неколку часови активна употреба.
Покрај тоа, секој модел може да биде заштитен од шок и оштетување на моторот дури и на повеќето непроодни делови на трасата.
Без разлика дали сакате да уживате во чувството на брзина, независност или слобода, Линхаи  има АТВ за сите ваши потреби.

Карактеристики
 • ABS
 • LED предно светло
 • LED трепкачи
 • Алуминиумски бандажи
 • Дигитален дисплеј
 • Едноделно седиште
 • Заден диск кочници
 • Заден наслон
 • Заден спортски амортизер
 • Лед задно светло
 • Подесива 5 степена задна суспензија
 • Полнач за мобилен
 • Спортска решетка под фарот
 • Старт-Стоп копче
 • Странични држачи за совозачот
 • Странични катадиоптери
 • Странични ретровизори
Linhai M150
Локација Куманово
Достапност На залиха
Евиденциски број LH1P57FJ
Идентификациски број /
Тип на модел Off-road
Димензии 1815×1038 ×950 mm
Тежина 190кg.
Изведба
Мотор Еден цилиндар - 4 тактен со воздушно ладење
Зафатнина 147.5cc
Дијаметар на клип 57×57.8 mm
Компресија 9.2:1
Систем за гориво C.D.I.
Палење Електро стартер и на курбла
Систем за ладење Воздушно
Преносен систем
Трансмисија Автоматска трансмисија (4x2)
Заден пренос O-ring (ланец)
Суспензија
Предна суспензија двојна независна суспензија (single A arm)
Задена суспензија еден прилагодив амортизер (swing arm)
Предни (in./cm.) /
Задни (in./cm.) /
Сопирачки
Преден систем за сопирање рачна сопирачка/Mechanics Drum
Тип на рамка /
Систем на задно сопирање рачна сопирачка/ диск

LINHAI M150 ATV - Слики

Lnhai M150 - Видео

Информации за контакт

 • ул.Доне Божинов бр.202 1300 Куманово
 • Phone:
  +389 (0) 31 418 165
 • ПОН - ПЕТ 8.00 - 17.00, САБ. ДО 15.00

Побарај понуда

  [stmgdpr "Се согласувам со складирање и ракување со моите податоци од страна на оваа веб-локација."]
  Оваа веб-локација користи колачиња. Со притискање на ОК се сложувате вашите лични податоци да се користат како би се подобрило вашето искуство со прелистување. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).