2 350€

KYMCO AGILITY 16+ 50 2T

Краток опис на моделот

KYMCO е формиран далечната 1963 година со капитал од 10 милиони долари од страна на Јапонската HONDA.

 • во 1967 година е завршена управната зграда на KYMCO
 • во 1970 година е завршена првиот производствен погон
 • во 1977 година е завршен и  вториот производствен погон
 • до 1983 година е произведено 1.000.000 скутери
 • до 1988 година е прозведено 2.000.000 скутери
 • во 1991 година е завршен првиот KYMCO тест центар
 • до 1993 година се произведени  3.000.000 парчиња

Денес KYMCO е еден од најголемите светски производители на скутери , АТВ возила и моторцикли и има произведено над 7.000.000 парчиња. KYMCO ги задоволува најстрогите стандарди за квалитет и е добитник на преку 30 меѓународни награди меѓу кои и  строгиот јапонски JIPM и TPM сертификати за врвен кваилтет на производите како и ISO 13485,ISO 9000 И ISO 9001 сертификати за беспрекорен дизајн на производите. Денес многу реномирани производители на скутери и моторцикли ги вградуваат напредните и издржливите агрегати на KYMCO.

Во 2006 година од страна на Тајванската влада ја добива наградата “GOLDEN TRADE AWARD 2006 “ како компанија со најголем придонес во извозот на оваа земја.

Денес KYMCO произведува возила во категорија од 50-700 ccm и има над 3.000 вработени. Свои претставништва има на сите континети и над 100 земји во светот. Самиот слоган на KYMCO , “Better than Best” или во превод Подобар од  најдобрите ни ја  прикажува целта што ја има  зацртано оваа реномирана марка.

KYMCO на нашиот пазар преку фирмата НОВ МОДЕЛ од Куманово е присутен од 1998 година. Денеска постои сервисно дилерска мрежа низ целата земја и е покриен скоро секој град низ државата. Скоро во сите продажни места е обезбеден сервис и резервни делови за сите модели од програмата на KYMCO.

За вложените пари ќе добиете најдобар квалитет, врвна услуга како и најголема гаранција што некогаш е дадена на овие простори за ваков тип на возила.

Сите модели од програмата на KYMCO имаат гаранција од 2 години или неограничен број километри.

Карактеристики
 • 12V полнач сместен во фиока
 • 16" предни и 14" задни алуминиумски бандажи
 • 5 степени на подесување на задна суспензија
 • LED осветлување на светла за позиција
 • Високо квалитетен издувен систем во спорт изведба
 • Високо квалитетен состав на АBS пластика
 • Држачи за две кациги сместени испод седиште
 • Елипсовидни ретровизори за подобра прегледност
 • Задни гуртни со дијаметар од 130 mm
 • Затемнет визир за заштита од ветер
 • Катадиоптери на предни амортизери
 • Кожно седиште во еден дел
 • Мат боја на пластики
 • Метален држач за раце за совозач во боја
 • Појачани централни ногарки за паркирање
 • Практично поставен резервоар за бензин испод рачки
 • Прегледна командна табла со дигитален дисплеј
 • Преден диск со дијаметар од 260 mm
 • Простор под седиште за една кацига и други ситници
 • Пространи метални газишта за нозе за совозач
 • Странична ногарка - штендер
 • Фиока за документи испод рачки за управување
 • Штоп и жмигавци ставени во една целина
KYMCO AGILITY 16+ 50 2T
Димензии 2050x735x1210мм
Тежина 114кg.
Изведба
Мотор 49.5 cm3/2Т-2.5kW
Ладење Воздушно
Сопирачки диск/гуртни-16“/14“

KYMCO - Слики

Информации за контакт

 • ул.Доне Божинов бр.202 1300 Куманово
 • Phone:
  +389 (0) 31 418 165
 • ПОН - ПЕТ 8.00 - 17.00, САБ. ДО 15.00

Побарај понуда

  [stmgdpr "Се согласувам со складирање и ракување со моите податоци од страна на оваа веб-локација."]
  Оваа веб-локација користи колачиња. Со притискање на ОК се сложувате вашите лични податоци да се користат како би се подобрило вашето искуство со прелистување.