D TX360

KYMCO DT X360 ABS/TCS

Краток опис на моделот

KYMCO е формиран далечната 1963 година со капитал од 10 милиони долари од страна на Јапонската HONDA.

 • во 1967 година е завршена управната зграда на KYMCO
 • во 1970 година е завршена првиот производствен погон
 • во 1977 година е завршен и  вториот производствен погон
 • до 1983 година е произведено 1.000.000 скутери
 • до 1988 година е прозведено 2.000.000 скутери
 • во 1991 година е завршен првиот KYMCO тест центар
 • до 1993 година се произведени  3.000.000 парчиња

Денес KYMCO е еден од најголемите светски производители на скутери , АТВ возила и моторцикли и има произведено над 7.000.000 парчиња. KYMCO ги задоволува најстрогите стандарди за квалитет и е добитник на преку 30 меѓународни награди меѓу кои и  строгиот јапонски JIPM и TPM сертификати за врвен кваилтет на производите како и ISO 13485,ISO 9000 И ISO 9001 сертификати за беспрекорен дизајн на производите. Денес многу реномирани производители на скутери и моторцикли ги вградуваат напредните и издржливите агрегати на KYMCO.

Во 2006 година од страна на Тајванската влада ја добива наградата “GOLDEN TRADE AWARD 2006 “ како компанија со најголем придонес во извозот на оваа земја.

Денес KYMCO произведува возила во категорија од 50-700 ccm и има над 3.000 вработени. Свои претставништва има на сите континети и над 100 земји во светот. Самиот слоган на KYMCO , “Better than Best” или во превод Подобар од  најдобрите ни ја  прикажува целта што ја има  зацртано оваа реномирана марка.

KYMCO на нашиот пазар преку фирмата НОВ МОДЕЛ од Куманово е присутен од 1998 година. Денеска постои сервисно дилерска мрежа низ целата земја и е покриен скоро секој град низ државата. Скоро во сите продажни места е обезбеден сервис и резервни делови за сите модели од програмата на KYMCO.

За вложените пари ќе добиете најдобар квалитет, врвна услуга како и најголема гаранција што некогаш е дадена на овие простори за ваков тип на возила.

Сите модели од програмата на KYMCO имаат гаранција од 2 години или неограничен број километри.

Карактеристики
 • ABS
 • LED задно светло
 • LED осветлување на светла за позиција
 • LED предно светло
 • LED трепкачи
 • Алуминиумски бандажи
 • Високо квалитетен издувен систем во спорт изведба
 • Високо квалитетен состав на АBS пластика
 • Гумирани газишта за нозе за совозач
 • Дводелно седиште
 • Двојни задни амортизери
 • Дигитален дисплеј за степен на брзина
 • Држачи за две кациги сместени испод седиште
 • Едноделно седиште
 • Еко филтер
 • Заден диск кочници
 • Заден наслон
 • Копче за аблендирање
 • Метален држач за куфер
 • Метален држач за раце за совозач во боја
 • Металик боја
 • Навигациски систем
 • Појачани централни ногарки за паркирање
 • Полнач за мобилен
 • Преден спортски диск
 • Спортски визир
 • Спортски издувен систем
 • Старт-Стоп копче
Kymco D TX360
Локација Куманово
Достапност На залиха
Евиденциски број KY-27
Идентификациски број /
Тип на модел Street
Димензии 2165 x 780 x 1290 mm
Тежина 194кg.
Изведба
Мотор Еден цилиндар - 4 тактен со водено ладење OHC - 4V
Зафатнина 320.6cc
Дијаметар на клип / mm
Компресија /
Систем за гориво Fuel Injection
Палење Електро стартер
Систем за ладење Водено
Преносен систем
Трансмисија Автоматска трансмисија
Заден пренос CVT
Суспензија
Предна суспензија телескопска
Задена суспензија двоен амортизер
Предни (in./cm.) 120/80-14
Задни (in./cm.) 150/70-13
Сопирачки
Преден систем за сопирање диск
Тип на рамка алуминиумска
Систем на задно сопирање диск

KYMCO D TX360 - Слики

KYMCO D TX360- Видео

Информации за контакт

 • ул.Доне Божинов бр.202 1300 Куманово
 • Phone:
  +389 (0) 31 418 165
 • ПОН - ПЕТ 8.00 - 17.00, САБ. ДО 15.00

Побарај понуда

  [stmgdpr "Се согласувам со складирање и ракување со моите податоци од страна на оваа веб-локација."]
  Оваа веб-локација користи колачиња. Со притискање на ОК се сложувате вашите лични податоци да се користат како би се подобрило вашето искуство со прелистување.