ET Sport 50 4T

1 490€

PEDA ET 50 4T

Краток опис на моделот

ПЕДА Мотор  е релативно млад италијански бренд создаден кон средината на последната деценија во градот Верона. Група ентузијасти и обожаватели на скутерите сакаа да ја споделат својата љубов кон двокајлерите со истомисленици низ цела Европа, но на нов, уникатен, достапен за пошироките кругови.

Дизајнирањето на  скутерите е направено во Центарот за дизајн и инженерство ПЕДА, каде покрај горенаведените работи, се занимава и со изградба на единици кои ги исполнуваат највисоките евро стандарди, додека можеме да се пофалиме со нивниот квалитет и моќ. Единствени на пазарот, единиците создадени во лабораториите за истражување PEDA ги задоволуваат желбите дури и на најсложените љубители на скутери.

Скутерите ПЕДА ви овозможуваат сè што ви треба за удобно и безбедно возење на вашите миленици, создадени во земја каде скутерите се возеле од 1948 година.

Проверете зошто ние сме најпродаваната марка и зошто имаме најголем број задоволни клиенти.

Карактеристики
 • LED задно светло
 • LED предно светло
 • LED трепкачи
Peda ET 50 4T
Локација Куманово
Достапност На залиха
Евиденциски број PD02
Идентификациски број /
Тип на модел Street
Димензии 1850×695 ×1310 mm
Тежина 90кg.
Изведба
Мотор Еден цилиндар - 4 тактен со воздушно ладење
Зафатнина 49.6cc
Дијаметар на клип / mm
Компресија /
Систем за гориво /
Палење Електро стартер и на курбла
Систем за ладење Воздушно
Преносен систем
Трансмисија CVT
Заден пренос варијатор со каиш
Суспензија
Предна суспензија двојен амортизер
Задена суспензија еден прилагодив амортизер
Предни (in./cm.) /
Задни (in./cm.) /
Сопирачки
Преден систем за сопирање диск
Тип на рамка /
Систем на задно сопирање гуртни

PEDA ET 50 4T - Слики

Информации за контакт

 • ул.Доне Божинов бр.202 1300 Куманово
 • Phone:
  +389 (0) 31 418 165
 • ПОН - ПЕТ 8.00 - 17.00, САБ. ДО 15.00

Побарај понуда

  [stmgdpr "Се согласувам со складирање и ракување со моите податоци од страна на оваа веб-локација."]
  Оваа веб-локација користи колачиња. Со притискање на ОК се сложувате вашите лични податоци да се користат како би се подобрило вашето искуство со прелистување. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).