M565L EPS EFI

6 690€

LINHAI M565L EPS EFI

Краток опис на моделот

ЛИНХАИ е првиот производител што произведува АТВ (Сите теренски возила) со само-развиен ECU мотор за водено ладење. Сите возила поседуваат мала потрошувачка на гориво, маланиво на  загадување, безбеден систем за возење, удобен систем за контрола, независна суспензија на предна и задна страна и удобно возачко искуство. Сите возила се стекнаа со сертификати ЕПА / ЕЕЗ. Тие можат да се возат по снежниот пат, мочуриштата, пустини и многу други лоши услови на пат. Тие можат да се користат како воена опрема, за шумска патрола, истражување на терен, слободно време и рекреација.

Одмор! На отворено! Време за уживање. Избор на начин толку лесно сега, Linhai АТВ! Да, тоа е време на Линхахи.
АТВ-услугите што ги нуди Linhai можат да возат во екстремни услови на кој било теренски сообраќај, без да се намалат брзината и притисокот дури и по неколку часови активна употреба.
Покрај тоа, секој модел може да биде заштитен од шок и оштетување на моторот дури и на повеќето непроодни делови на трасата.
Без разлика дали сакате да уживате во чувството на брзина, независност или слобода, Линхаи  има АТВ за сите ваши потреби.

Карактеристики
 • ABS
 • EPS (серво)
 • LED задно светло
 • LED предно светло
 • LED трепкачи
 • Алуминиумски бандажи
 • Дигитален дисплеј
 • Едноделно седиште
 • Еко филтер
 • Заден диск кочници
 • Заден наслон
 • Заден спортски амортизер
 • Копче за аблендирање
 • Полнач за мобилен
 • Рачна сопирачка
 • Спортска решетка под фарот
 • Старт-Стоп копче
 • Странични држачи за совозачот
 • Странични катадиоптери
 • Странични ретровизори
Linhai M565L EPS EFI
Локација Куманово
Достапност На залиха
Евиденциски број LH199MR
Идентификациски број /
Тип на модел Off-road
Димензии 2330×11600 ×1260 mm
Тежина 384кg.
Изведба
Мотор Еден цилиндар - SOHC 4 тактен со водено ладење EFI DELPHI
Зафатнина 499,5cc
Дијаметар на клип /
Компресија 10.3:1
Систем за гориво EFI
Палење Електро стартер / CDI
Систем за ладење Водено
Преносен систем
Трансмисија Автоматска трансмисија (4x2/4х4)
Заден пренос CVT
Суспензија
Предна суспензија двојна независна суспензија (MacPherson)
Задена суспензија двојна независна суспензија (two A arm)
Предни (in./cm.) /
Задни (in./cm.) /
Сопирачки
Преден систем за сопирање хидроуличен диск
Тип на рамка /
Систем на задно сопирање хидроуличен диск

LINHAI M565L EPS EFI ATV - Слики

Информации за контакт

 • ул.Доне Божинов бр.202 1300 Куманово
 • Phone:
  +389 (0) 31 418 165
 • ПОН - ПЕТ 8.00 - 17.00, САБ. ДО 15.00

Побарај понуда

  [stmgdpr "Се согласувам со складирање и ракување со моите податоци од страна на оваа веб-локација."]
  Оваа веб-локација користи колачиња. Со притискање на ОК се сложувате вашите лични податоци да се користат како би се подобрило вашето искуство со прелистување. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).