TEK-125 4T

1 990€

PEDA ТЕК-125 4Т

Краток опис на моделот

ПЕДА Мотор  е релативно млад италијански бренд создаден кон средината на последната деценија во градот Верона. Група ентузијасти и обожаватели на мотоцикли сакаа да ја споделат својата љубов кон двокајлерите со истомисленици низ цела Европа, но на нов, уникатен, достапен за пошироките кругови.

Дизајнирањето на  скутерите е направено во Центарот за дизајн и инженерство ПЕДА, каде покрај горенаведените работи, се занимава и со изградба на единици кои ги исполнуваат највисоките евро стандарди, додека можеме да се пофалиме со нивниот квалитет и моќ. Единствени на пазарот, единиците создадени во лабораториите за истражување PEDA ги задоволуваат желбите дури и на најсложените љубители на мотоцикли.

 ПЕДА ви овозможуваат сè што ви треба за удобно и безбедно возење на вашите миленици, создадени во земја каде мотоциклите се возеле од 1948 година.

Проверете зошто ние сме најпродаваната марка и зошто имаме најголем број задоволни клиенти.

Карактеристики
 • 5 степени на подесување на задна суспензија
 • LED задно светло
 • LED трепкачи
 • Гумирани газишта за нозе за совозач
 • Дигитален дисплеј
 • Едноделно седиште
 • Еко филтер
 • Заден диск кочници
 • Заден спортски амортизер
 • Катадиоптери на предни амортизери
 • Копче за аблендирање
 • Метален држач за раце за совозач во боја
 • Појачани централни ногарки за паркирање
 • Спортска решетка под фарот
 • Спортска суспензија
 • Спортски визир
 • Спортски издувен систем
 • Странична ногарка - штендер
 • Странични катадиоптери
 • Удобно кожно седиште во еден дел
Peda ТЕК-125 4T
Локација Куманово
Достапност На залиха
Евиденциски број PD04
Идентификациски број /
Тип на модел Off-road
Димензии 2070×900 ×1100mm
Тежина 152кg.
Изведба
Мотор Еден цилиндар - 4 тактен со воздушно ладење
Зафатнина 124cc
Дијаметар на клип 57x48 mm
Компресија /
Систем за гориво EFI
Палење Електро стартер и на курбла
Систем за ладење Воздушно
Преносен систем
Трансмисија Мануелна ( 1 доле - 4 горе)
Заден пренос ланец
Суспензија
Предна суспензија двојен амортизер
Задена суспензија еден прилагодив амортизер
Предни (in./cm.) 110/90-17
Задни (in./cm.) 130/80-17
Сопирачки
Преден систем за сопирање диск
Тип на рамка /
Систем на задно сопирање диск

Информации за контакт

 • ул.Доне Божинов бр.202 1300 Куманово
 • Phone:
  +389 (0) 31 418 165
 • ПОН - ПЕТ 8.00 - 17.00, САБ. ДО 15.00

Побарај понуда

  [stmgdpr "Се согласувам со складирање и ракување со моите податоци од страна на оваа веб-локација."]
  Оваа веб-локација користи колачиња. Со притискање на ОК се сложувате вашите лични податоци да се користат како би се подобрило вашето искуство со прелистување. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).