TEK-250 4T

PEDA ТЕК-250 4Т

Краток опис на моделот

ПЕДА Мотор  е релативно млад италијански бренд создаден кон средината на последната деценија во градот Верона. Група ентузијасти и обожаватели на мотоцикли сакаа да ја споделат својата љубов кон двокајлерите со истомисленици низ цела Европа, но на нов, уникатен, достапен за пошироките кругови.

Дизајнирањето на  скутерите е направено во Центарот за дизајн и инженерство ПЕДА, каде покрај горенаведените работи, се занимава и со изградба на единици кои ги исполнуваат највисоките евро стандарди, додека можеме да се пофалиме со нивниот квалитет и моќ. Единствени на пазарот, единиците создадени во лабораториите за истражување PEDA ги задоволуваат желбите дури и на најсложените љубители на мотоцикли.

 ПЕДА ви овозможуваат сè што ви треба за удобно и безбедно возење на вашите миленици, создадени во земја каде мотоциклите се возеле од 1948 година.

Проверете зошто ние сме најпродаваната марка и зошто имаме најголем број задоволни клиенти.

Карактеристики
 • LED задно светло
 • LED трепкачи
 • Алуминиумски бандажи
 • Гумирани газишта за нозе за совозач
 • Едноделно седиште
 • Еко филтер
 • Заден диск кочници
 • Катадиоптер сместен испод штоп светло
 • Катадиоптери на предни амортизери
 • Кожно седиште во еден дел
 • Копче за аблендирање
 • Подесива 5 степена задна суспензија
 • Појачани централни ногарки за паркирање
 • Прегледна командна табла
 • Спортска суспензија
 • Спортски издувен систем
Peda ТЕК-250 4T
Локација Куманово
Достапност На залиха
Евиденциски број PD05
Идентификациски број /
Тип на модел Off-road
Димензии 2070×900 ×1100mm
Тежина 152кg.
Изведба
Мотор Еден цилиндар - 4 тактен со воздушно ладење
Зафатнина 250cc
Дијаметар на клип / mm
Компресија /
Систем за гориво EFI
Палење Електро стартер и на курбла
Систем за ладење Воздушно
Преносен систем
Трансмисија Мануелна ( 1 доле - 4 горе)
Заден пренос ланец
Суспензија
Предна суспензија двојен амортизер
Задена суспензија еден прилагодив амортизер
Предни (in./cm.) 110/90-17
Задни (in./cm.) 130/80-17
Сопирачки
Преден систем за сопирање диск
Тип на рамка /
Систем на задно сопирање диск

Информации за контакт

 • ул.Доне Божинов бр.202 1300 Куманово
 • Phone:
  +389 (0) 31 418 165
 • ПОН - ПЕТ 8.00 - 17.00, САБ. ДО 15.00

Побарај понуда

  [stmgdpr "Се согласувам со складирање и ракување со моите податоци од страна на оваа веб-локација."]
  Оваа веб-локација користи колачиња. Со притискање на ОК се сложувате вашите лични податоци да се користат како би се подобрило вашето искуство со прелистување.