ROCKET 50 4T

1 440€

PEDA ROCKET 50 4T

Краток опис на моделот

ПЕДА Мотор  е релативно млад италијански бренд создаден кон средината на последната деценија во градот Верона. Група ентузијасти и обожаватели на скутерите сакаа да ја споделат својата љубов кон двокајлерите со истомисленици низ цела Европа, но на нов, уникатен, достапен за пошироките кругови.

Дизајнирањето на  скутерите е направено во Центарот за дизајн и инженерство ПЕДА, каде покрај горенаведените работи, се занимава и со изградба на единици кои ги исполнуваат највисоките евро стандарди, додека можеме да се пофалиме со нивниот квалитет и моќ. Единствени на пазарот, единиците создадени во лабораториите за истражување PEDA ги задоволуваат желбите дури и на најсложените љубители на скутери.

Скутерите ПЕДА ви овозможуваат сè што ви треба за удобно и безбедно возење на вашите миленици, создадени во земја каде скутерите се возеле од 1948 година.

Проверете зошто ние сме најпродаваната марка и зошто имаме најголем број задоволни клиенти.

Карактеристики
 • LED задно светло
 • LED осветлување на светла за позиција
 • LED предно светло
 • LED трепкачи
 • Алуминиумски бандажи
 • Високо квалитетен издувен систем во спорт изведба
 • Едноделно седиште
 • Закачалка за кеси
 • Копче за аблендирање
Peda ROCKET 50 4T
Локација Куманово
Достапност На залиха
Евиденциски број PD-03
Идентификациски број /
Тип на модел Street
Димензии 1825×680 ×1145 mm
Тежина 92кg.
Изведба
Мотор Еден цилиндар - 4 тактен со воздушно ладење
Зафатнина 49.6cc
Дијаметар на клип / mm
Компресија /
Систем за гориво /
Палење Електро стартер и на курбла
Систем за ладење Воздушно
Преносен систем
Трансмисија CVT
Заден пренос варијатор со каиш
Суспензија
Предна суспензија двојен амортизер
Задена суспензија еден прилагодив амортизер
Предни (in./cm.) /
Задни (in./cm.) /
Сопирачки
Преден систем за сопирање диск
Тип на рамка /
Систем на задно сопирање гуртни

PEDA Rocket 50 4T - Слики

Информации за контакт

 • ул.Доне Божинов бр.202 1300 Куманово
 • Phone:
  +389 (0) 31 418 165
 • ПОН - ПЕТ 8.00 - 17.00, САБ. ДО 15.00

Побарај понуда

  [stmgdpr "Се согласувам со складирање и ракување со моите податоци од страна на оваа веб-локација."]
  Оваа веб-локација користи колачиња. Со притискање на ОК се сложувате вашите лични податоци да се користат како би се подобрило вашето искуство со прелистување.