X Super 200

PEDA X Super 200

Краток опис на моделот

ПЕДА Мотор  е релативно млад италијански бренд создаден кон средината на последната деценија во градот Верона. Група ентузијасти и обожаватели на скутерите сакаа да ја споделат својата љубов кон двокајлерите со истомисленици низ цела Европа, но на нов, уникатен, достапен за пошироките кругови.

Дизајнирањето на  скутерите е направено во Центарот за дизајн и инженерство ПЕДА, каде покрај горенаведените работи, се занимава и со изградба на единици кои ги исполнуваат највисоките евро стандарди, додека можеме да се пофалиме со нивниот квалитет и моќ. Единствени на пазарот, единиците создадени во лабораториите за истражување PEDA ги задоволуваат желбите дури и на најсложените љубители на скутери.

Скутерите ПЕДА ви овозможуваат сè што ви треба за удобно и безбедно возење на вашите миленици, создадени во земја каде скутерите се возеле од 1948 година.

Проверете зошто ние сме најпродаваната марка и зошто имаме најголем број задоволни клиенти.

Карактеристики
 • Двојни задни амортизери
 • Дигитален дисплеј
 • Едноделно седиште
 • Еко филтер
 • Заден диск кочници
 • Заден спортски амортизер
 • Рачна сопирачка
 • Спортски издувен систем
 • Странични ретровизори
Peda X Super 200 4T
Локација Куманово
Достапност На залиха
Евиденциски број PD-06
Идентификациски број /
Тип на модел Offroad
Димензии 1750*1110*1120 mm
Тежина 214кg.
Изведба
Мотор Еден цилиндар - 4 тактен со маслено ладење 10.5kw/7000rpm
Зафатнина 177cc
Дијаметар на клип / mm
Компресија 10.0:1
Систем за гориво EFI
Палење Електро стартер
Систем за ладење ладенје со масло
Преносен систем
Трансмисија CVT
Заден пренос ланец
Суспензија
Предна суспензија двојен амортизер
Задена суспензија двојни амортизери
Предни (in./cm.) 22*8-10 (alloy)
Задни (in./cm.) 22*10-10(alloy)
Сопирачки
Преден систем за сопирање диск
Тип на рамка со двојно раме
Систем на задно сопирање диск

Информации за контакт

 • ул.Доне Божинов бр.202 1300 Куманово
 • Phone:
  +389 (0) 31 418 165
 • ПОН - ПЕТ 8.00 - 17.00, САБ. ДО 15.00

Побарај понуда

  [stmgdpr "Се согласувам со складирање и ракување со моите податоци од страна на оваа веб-локација."]
  Оваа веб-локација користи колачиња. Со притискање на ОК се сложувате вашите лични податоци да се користат како би се подобрило вашето искуство со прелистување. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).